9 унікальних властивостей меду

9 унікальних властивостей меду

Мед - дивовижний продукт із цілим спектром корисних для людини властивостей. У давнину компонент вважався магічним. Досі ходять легенди про його неймовірні якості. Наприклад, ніби Гіппократ дожив до столітнього віку завдяки меду. Секрет цілющості апіпродукту у його компонентах.

Мед - для здоров'я та молодості

Перероблений квітковий нектар – це не просто смачний замінник цукру, а й унікальний продукт із масою корисних властивостей. Застосування меду є актуальним, оскільки він має виняткові можливості:

  1. Має антибактеріальну дію. Білок дифенсин-1, що входить до меду, знищує бактерії. Не дивно, що багато хто використовують апіпродукт під час лікування інфекцій.

  2. Сприяє швидкому протверезлінню. Мед здатний виводити з кровотоку алкоголь. Бутерброд з маслом і медом - ефективний засіб, що позбавляє похмілля. 

  3. Протидіяє виникненню карієсу.

  4. У поєднанні з корицею має оздоровчий ефект на серці, сприяє лікуванню артриту, очищає артерії.

  5. Активує мозкову діяльність. У складі є антиоксиданти, що оновлюють клітини головного мозку. Під впливом меду активніше засвоюється кальцій — це позитивно впливає запам'ятовування, тому його прийнято давати дітям, яким потрібно підтягнути успішність.

  6. Оздоровлює та омолоджує шкіру, якщо робити медові обгортання та масажі.

Тобто варто спробувати не тільки їсти мед, а й застосовувати його в косметологічних цілях для збереження молодості та здоров'я шкіри.

Користь для психоемоційного стану

Мед корисний як для тілесного, а й ментального здоров'я. Зокрема, його регулярне вживання допомагає за таких проблем, як:

  • Депресія. Мед сприяє виробленню серотоніну, тому з'являється відчуття радості. Також у складі є амінокислота триптофан, що впливає на зростання інсуліну. Цей гормон рятує від тривожності.

  • Безсоння. Цей продукт знімає напругу, що накопичилася за день, і допомагає швидше заснути. 

  • Клімактеричний синдром. Настання клімаксу може супроводжуватися емоційною нестійкістю. Жінка стає дратівливою, уразливою, запальною, часто плаче. Використання меду як десерт дозволяє усунути ці симптоми.

Варто переконатися хоча б в одній позитивній властивості бджолиного продукту — і ви вже його відданий фанат.


150

0

0

Залишіть свій коментар

Максим С

єБджоли

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2023