Крем-мед або збитий мед: переваги, технологія приготування та історія.

Крем-мед або збитий мед: переваги, технологія приготування та історія.

Крем-мед як продукт та його технологія виробництва

Крем-мед, також відомий як збитий мед, представляє собою збитий за особливим методом стандартний мед. Рідкий продукт, який не встиг закристалізуватися, перемішують певний період часу, щоб отримати схожу на крем білу масу з ніжною і повітряною текстурою.

Під час приготування мед збагачується киснем. Об'єм вмісту ємності значно збільшується. Апіпродукт не втрачає корисних властивостей. Усередину не додаються емульгатори або загусники.

Історія та популярність кремоподібного меду

Технологію виробництва кремоподібного меду винайшов канадський професор Елтон Дайс ще у 1928 році. Незважаючи на досить тривалий термін існування способу приготування, помітна популярність стала приходити до цього продукту лише за останні 20 років. Він став улюбленим десертом дорослих та дітей. Ті ж, хто жодного разу не пробували крем-мед, хочуть дізнатися, чим він відрізняється від класичного переробленого бджолами нектару.

Переваги крем-меду

Багато хто погодиться, що звичайний мед не є достатньо практичним. Він занадто рідкий, швидко розтікається, і потрібно мати достатню вправність, щоб не забруднити ним стіл. Згодом продукт твердне. Попередню тягучість йому повертають нагріванням, забуваючи, що перевищення позначки у 40 градусів позбавляє мед корисних для організму властивостей. Цей процес називається декристалізацією меду. Дуже важливо дотримуватися температурного режиму і не допускати перегрівання.

Враховуючи ці особливості використання, багато любителів бджолиного продукту віддають перевагу крем-меду за його численні переваги:

 • Стійка консистенція. Мед, доведений до стану крему, не стікає з ложки або бутерброду. Завдяки цій особливості автори домашніх кондитерських виробів полюбили крем-мед як альтернативу заварному крему для тортів та тістечок.

 • Збереження кремовості протягом року. За цей період продукт точно не загусне і не закристалізується. Але навряд чи комусь вдасться так надовго відкласти вживання.

 • Чудова сумісність при змішуванні з іншими компонентами. Вам легко вдасться досягти однорідності маси.

 • Унікальні характеристики. Мед такого формату тане у роті і дарує ніжні відчуття.

Крем-мед має ті ж смакові якості та користь, що і звичайний апіпродукт, але набагато практичніший у застосуванні. Можна урізноманітнити раціон, змішавши кремоподібний мед з ягодами або фруктами, або купити вже готовий мікс з улюбленим смаком. При додаванні до складу горіхів, сухофруктів та інших поживних елементів такий збитий мед вже називають пастою Амосова. Тому він може претендувати на найулюбленіші дитячі ласощі, а батьки можуть бути впевнені в його натуральності та користі.

Недоліки крем-меду

Незважаючи на численні переваги, збитий мед має і свої недоліки:

 • Складність приготування.Для отримання якісного продукту потрібне спеціальне обладнання та точне дотримання технології, що може бути ускладнено для домашнього виробництва.

 • Вартість.Крем-мед часто коштує дорожче звичайного меду через додаткові етапи обробки та використання спеціалізованого обладнання.

 • Короткострокове зберігання. Хоча крем-мед зберігає свою текстуру протягом року, неправильне зберігання або вплив високих температур можуть призвести до втрати його властивостей.

Технологія виробництва крем-меду

Процес виробництва крем-меду включає кілька етапів:

 • Відбір меду. Використовується якісний рідкий мед, який ще не встиг закристалізуватися.

 • Температурна обробка. Мед нагрівають до температури близько 14-16 градусів Цельсія, щоб прискорити кристалізацію.

 • Змішування. Мед змішують у спеціальних ємностях, додаючи невелику кількість вже закристалізованого меду для ініціювання процесу. Цей процес триває кілька днів, доки не буде досягнута бажана кремоподібна консистенція.

 • Фасування.Готовий крем-мед розливають по банках і герметично закривають.

Приготування крем-меду в домашніх умовах

Для тих, хто хоче спробувати приготувати крем-мед самостійно, можна скористатися наступним методом:

 • Вибір меду. Візьміть якісний рідкий мед.

 • Додавання закваски. Додайте 10% вже закристалізованого меду в рідкий мед.

 • Змішування. Постійно перемішуйте мед протягом 10-15 хвилин щодня протягом 7-10 днів, підтримуючи температуру близько 14 градусів Цельсія. У домашніх умовах можна використовувати міксер.

 • Зберігання. Готовий збитий мед перекладіть у герметичні контейнери і зберігайте у прохолодному місці.

Дотримуючись всіх етапів, можна отримати крем-мед в домашніх умовах, який буде не гірше за промисловий аналог.

Часті питання

Що таке крем-мед?

Його ще називають збитий мед - це мед, який був збитий за спеціальною технологією, щоб отримати кремоподібну консистенцію. Він зберігає всі корисні властивості звичайного меду, але більш зручний у використанні завдяки своїй густій текстурі.

Чим крем-мед відрізняється від звичайного меду?

Основна відмінність від звичайного меду - це його консистенція. Він не кристалізується і зберігає свою кремоподібну структуру, що робить його більш зручним у застосуванні.

Як довго зберігається крем-мед?

Може зберігати свою текстуру та властивості протягом року при правильному зберіганні у прохолодному місці.

Чи можна приготувати вдома?

Так, крем-мед можна приготувати вдома. Для цього знадобиться якісний рідкий мед та вже закристалізований мед як закваска. Важливо стежити за температурним режимом і регулярно перемішувати суміш.

Чи втрачає збитий мед свої корисні властивості при збиванні?

Ні, він не втрачає своїх корисних властивостей при збиванні. Важлива умова - не нагрівати мед вище 40 градусів Цельсія, щоб зберегти всі його корисні компоненти.

155

0

0

Залишіть свій коментар
Максим

Максим

єБджоли, бджоляр, 50+ бджолосімей

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2024