Як вибрати вощину?

Як вибрати вощину?

Серйозну складність для сучасного бджоляра є вибір вощини. Якість цього матеріалу впливає на те, наскільки надійно та швидко формуватимуться стільники. Від цього залежить загальна ефективність пасіки.

Якщо навіть невеликі ділянки будуть переповнені трутнями, це вже призведе до великої кількості кліщів, адже не вдаватиметься своєчасно позбавлятися трутневого розплоду. Беріть до уваги і той факт, що вощина – потенційне джерело захворювань, які можуть зашкодити бджолам.

Вибір цього виробу - дуже відповідальне завдання, оскільки від нього залежить якість воскової сировини, що отримується. Розглядати для покупки варто продукцію виробників, які добре зарекомендували себе на бджільницькому ринку.

Як зрозуміти, що перед вами гідна вощина?

У продажу можна зустріти вироби, виготовлені як спеціалізованими підприємствами, і приватними виробниками. Якщо товар знаходиться безпосередньо перед вами, оцініть його запах, колір та загальний зовнішній вигляд. Якісна вощина добре просвічується.

Переконайтеся, що лист має достатню товщину. Зверніть увагу на жорсткість. Розмістіть центр аркуша на долоні: краї повинні трохи опускатися. Якщо вибираєте онлайн, варто попросити продавця надіслати вам відеоогляд, щоб переконатися у високій якості основи під стільники. Тільки візуально, фото також можна знайти кращий товар. Дивіться такі тонкощі, як:

  1. Якість гравіювання. Грані повинні однаково просвічуватися та утворювати ідеальний шестигранник.

  2. Число осередків. Мінімальна кількість – 10 на кожні 5 з половиною сантиметрів.

Нічого страшного, якщо на поверхні є незначний сірий наліт. Його можна буде забрати, потримавши листи на сонці. Якісна вощина дозволяє заощаджувати бджолину енергію під час зведення сот. Вони витрачатимуть сили не на будівництво, а на обліт більшої площі та збирання більшого обсягу нектару. Тобто від того, чи правильну основу ви оберете, залежить ефективність вулика.

Яка вощина краща: штучна чи натуральна?

Натуральні вироби виготовляються із справжнього воску. Популярність цього різновиду серед бджолярів обумовлена зручністю застосування, можливістю таким чином захистити імунітет бджолиної родини.

Штучна продукція хороша тим, що не схильна до деформації, тому відрізняється стійкістю до зношування. Але таку основу все одно доведеться змащувати справжнім воском.

395

0

0

Залишіть свій коментар
Максим

Максим

єБджоли, бджоляр, 50+ бджолосімей

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2024