Не одним медом єдині: інші корисні продукти бджолиного виробництва

Не одним медом єдині: інші корисні продукти бджолиного виробництва

Хоча б на трошки уявіть себе без меду — скільки б вам не вистачало б цих натуральних солодощів в житті? Але бджоли дають нам не лише його, а й багато інших корисних продуктів, серед яких прополіс,матове молочко, забрус. У цьому тексті ми дізнаємося про різну провізію, яку можливо отримати з пасіки та її корисні властивості.

5 цікавих продуктів, які ми отримуємо від бджіл

На думку багатьох, бджоли є одними з найважливіших комах на планеті, оскільки вони забезпечують запилення рослин і виробництво меду, який корисний для здоров'я людей. Готові пізнавати щось цікаве? Ось п'ять з продуктів, які можуть бути корисними для нашого здоров'я:

  • Прополіс. Це смолоподібна речовина, що збирається з бруньок та дерев. Він має антибактеріальні властивості та використовується для зняття запалення, лікування ран та захисту від інфекцій.

  • Пилок квітковий. Це мікроскопічні зерна, які бджоли знаходять на своїх лапках під час збору нектару та пилку. Пилок містить багато білків, вітамінів, мінералів і може бути корисним для зміцнення імунної системи, підвищення енергії.

  • Маточне молочко. Це субстанція, яку виділяють молоді лиця для годування маток. Воно містить багато вітамінів та сприяє покращенню стану шкіри.

  • Трутневий гомогенат. Це продукт, що отримується наслідок розмелювання бджіл чоловічої статі. Він наділений корисними елементами, що сприяють загальному здоров'ю. 

  • Забрус. Це суміш меду та перги, яка вкриває соти. До його складу долучились амінокислоти, ефірні олії тощо, що зменшують серцево-судинні захворювання та допомагають боротися з алергіями. 

  • Віск. Це природний матеріал, який бджоли використовують для будівництва вуликів та збереження меду. Він корисний для захисту шкіри та її зволоження.

  • Перга. Це продукт, що виробляється з квіткових пилків. Має високу харчову цінність і вважається природним джерелом вуглеводів, жирів та вітамінів. Найчастіше додається до раціону у вигляді дієтичної добавки, задля покращення роботи шлунково-кишкового тракту, зменшення рівня запалення в організмі.

Отже, як ми бачимо, бджоли — це більше, ніж просто постачальники меду. Так що наступного разу, коли ви насолоджуєтесь його смаком, згадайте, що це тільки один з подарунків, які нам принесли ці комашки.

Не забувайте, що використання повинно бути обережним та з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини. Завжди варто звертатися до фахівців та слідкувати за якістю. Здоров'я — це наш головний капітал, тож дбайте про нього щільно.

89

0

0

Залишіть свій коментар
Максим

Максим

єБджоли, бджоляр, 50+ бджолосімей

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2024