Підготовка вуликів до зимівлі: на вулиці чи у приміщенні?

Підготовка вуликів до зимівлі: на вулиці чи у приміщенні?

Бджоли — наші вірні друзі та вічні трудівники. Щоб ми отримували найсмачніший акацієвий мед, насолоджувалися різнотрав'ям і лікувалися травневим нектаром, слід дбати про комах та їхній комфорт.

Досі точаться активні суперечки про те, де бджолам зимувати краще — на вулиці чи в зимівнику. Багато бджолярів вважають, що для заощадження бджолосім'ї, варто потурбуватися про будівництво спеціального приміщення. У цьому є своя частка правди, але є й нюанси. розібратися в тому, який спосіб краще допоможе наша стаття.

Особливості зимівлі бджіл

Коли настає зима, бджоли збиваються до клубів. У центрі знаходиться матка, яку зберігають найбільше. Часто бджоли жертвують собою заради своєї королеви. Це зумовлено тим, що вона є головною фігурою у народженні нових мешканців вулика, відкладаючи яйця.

Навколо матки розташовуються молоді, сильніші та витриваліші комахи, які виробляють тепло. За ними стають старі бджілки, що створюють певну термоізоляцію та збереження тепла, яке не випускають назовні.

Щоб виробляти енергію для зігрівання, усі члени сім'ї включають вібрацію крил, але у складеному вигляді. Від цих рухів виробляється тепло, що використовується для зігріву. Компенсувати витрати енергії допомагає гарне харчування, в середньому, одній бджолосім'ї потрібно від 20 до 50 кг меду на зиму.

Поради бджоляру з підготовки вуликів до зимівлі

Якщо господар пасіки вирішив переносити вулики у приміщення, то заходів щодо утеплення не потрібно. Вони захищені від негоди, вогкості та холоду. У цьому є перевага такого способу. Однак, не кожен пасічник готовий до таких трудовитрат та фінансових витрат, або може не дозволяти місцевість зводити нові споруди.

Залишаючи вулик на вулиці, слід дотримуватися кількох правил:

  1. Утеплювати бджолиний будиночок — зовні або всередині, використовуючи природні матеріали, що мають повітропроникність і вологостійкість.

  2. Забезпечити вентиляцію, залишивши кілька льотків відкритими.

  3. Залишити необхідну кількість меду для повноцінного харчування.

  4. Облаштувати гніздо для зимівлі таким чином, щоб бджолам було максимально комфортно.

  5. Обробити вулик та бджіл від паразитів, які завдають непоправної шкоди сім'ї.

Важливо розуміти, що бджоли до взаємодії з людиною спокійно жили в дуплах та інших природних гніздах. Тому вулична зимівля для них не новина. Якщо грамотно облаштувати вулик і подбати про бджіл, то вони віддячать навесні та влітку потужним збором.

58

0

0

Залишіть свій коментар
Максим

Максим

єБджоли, бджоляр, 50+ бджолосімей

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2024