Як облаштувати пасіку

Як облаштувати пасіку

Якщо ви дуже любите мед, не боїтеся бджіл і маєте територію на відкритій місцевості — можете спробувати себе у пасічній справі. Повірте, це цікава робота, яка подарує вам багато часу на свіжому повітрі далеко від міської суєти.

Облаштування пасіки - важливий захід, від якого залежатиме, наскільки комфортно житимуть ваші вихованці і який урожай ви зможете отримати за сезон. Для початку можна завести кілька сімей, щоб накопичити досвід та практику у цій захоплюючій справі.

Важливі правила благоустрою пасіки

Отже, ви вирішили налагодити виробництво власного продукту та не знаєте з чого почати. Перший етап - це вибір території, на якій будуть встановлені вулики. Тут все працює за такими правилами:

  • місце розміщення вуликів повинне добре провітрюватися, бути захищеним від протягів та настирливих сусідів;

  • бажано територію захистити невеликим парканом, чагарниками або деревами, щоб захистити вулики від несприятливих зовнішніх факторів;

  • ділянка повинна бути не далі 2 кілометрів від медоносу, інакше бджолам буде складно збирати пилок — це сади, луки, ліси.

Потрібна досить велика територія, тому що краще залишати більше простору між вуликами - тоді бджолам буде легше орієнтуватися і знаходити свій будинок.

Господарські споруди

Необхідно подбати про підсобні приміщення, в яких зберігатиметься інвентар: медогонки, димарі, захисні сітки, стамески та інші інструменти для ремонту вуликів. Ще знадобиться зимівник для бджіл, а також приміщення для відкачування меду. Власний комфорт вам забезпечить невеликий будиночок, розміщений у тіні. Так як знаходитися в ньому будете в літню пору, важливо, щоб у будинку було не спекотно.

Що ще варто врахувати при облаштуванні пасіки

Ділимося ще кількома порадами, які стануть у нагоді для збереження сімей, вуликів і вашої пасіки:

  • вулика краще встановлювати на невеликі бетонні майданчики, щоби під ними не росла трава;

  • нижню частину стійки для «бджолиного будинку» потрібно обробити солідолом, щоб виключити проникнення в нього комах, що повзають;

  • не слід брати інструменти в інших пасічників, щоб не занести інфекції та захворювання до власних бджіл;

  • якщо розмістити вулики біля чагарників та низькорослих дерев – зможете захистити їх від різних природних факторів: дощу, сонця.

Пасічник - це покликання. Людина, яка вирішила завести бджіл, повинна розуміти рівень відповідальності та виявляти необхідну турботу про вихованців. Якщо ви готові до клопоту, то в результаті зможете отримати гідну винагороду.

122

0

0

Залишіть свій коментар
Максим

Максим

єБджоли, бджоляр, 50+ бджолосімей

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2024