Як визначити справжній липовий мед

Як визначити справжній липовий мед

Важко переоцінити користь та смак липового меду. Це справжній нектар для душі та тіла, який зміцнює здоров'я та дарує справжню насолоду. Через його характеристики та високу затребуваність, з'являється все більше підробок — продавці знаходять нові способи обману, які виявити все складніше.

Що робити, коли хочеться купити справжній липовий мед, а не платити за фальсифікат? Ми розповімо вам про кілька ознак справжнього нектару і як відрізнити справжній мед від підробленого без лабораторій.

Як має виглядати справжній липовий мед

А ви знали, що з однієї квітки липи бджоли збирають близько 25 мл нектару? За це її прозвали королевою медоноса, і це правда. Якщо ви хочете купувати лише натуральний продукт, навчитеся визначати його за декількома ознаками:

  1. Характерний відтінок липового меду світліший, ніж в інших сортів. Це зумовлено особливістю нектару, що практично безбарвний.

  2. Мед липи відрізняється ніжним квітковим ароматом, у якому чітко вгадуються нотки липового кольору. Його доповнює тонка лінія деревного відтінку з бальзамічним та ефірним ансамблем.

  3. якщо спробувати хоча б краплю меду на смак, то залишиться довгий післясмак, іноді з легкою гіркотою. Невелика частка терпкості – відмінна риса липового меду.

Приблизно через 3 місяці справжній мед липи кристалізується великими зернами. Достатньо розтопити його на водяній бані, щоб повернути плинний стан.

Перевіряємо мед на натуральність

Найчастіше серед підробок зустрічається саме липовий мед. Його вибирають покупці, оскільки багато хто знайомий з корисними властивостями продукту. Щоб не викинути гроші на вітер, рекомендуємо кілька перевірених способів, які спрацьовують на інших видах меду:

  • експеримент з йодом знає кожен - одна крапля розчину виявить підробку, якщо посиніє;

  • дріт після нагрівання, опущений у мед, повинен залишатися сухим. Якщо на ній утворилася клейковина — це фальсифікат;

  • крапнувши трохи нектару на газету, слід трохи почекати і перевірити, чи намокли папір. якщо так - шукайте іншого продавця;

  • оцет допоможе виявити домішки крейди – просто розчиніть ложку меду у воді та додайте есенцію. крейда відразу вступить у реакцію;

  • опустивши шматок хліба в мед і трохи почекавши, ви повинні витягнути твердий шматочок, що зацукровився. якщо хліб розм'якшує — значить мед розбавляли.

З кожним роком недобросовісні продавці вдосконалюють свої навички. Слід і нам як покупцям вміти виявляти фальсифікат.

38

0

0

Залишіть свій коментар

Максим С

єБджоли

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2023