Навіщо мітити бджоломатку?

Навіщо мітити бджоломатку?

Будь-якому пасічнику варто прагнути ефективного бджільництва. Для грамотної племінної роботи дуже важливе переміщення бджолиних маток. Наявність спеціально залишеної мітки дозволяє швидко ідентифікувати особину на смугастому тлі бджолиного рою. Цей захід заощадить вам не тільки зусилля, а й час.

Доцільність мічення бджолиної королеви

Продуктивність роботи бджоломатки обмежується двома першими роками її існування. Після цього періоду знижується її репродуктивна функція, тобто інтенсивність відкладання яєць на спад.

Кожному бджоляру важливо знати, якого віку та чи інша бджолина матка. Виявивши застарілу особину, потрібно буде замінити молоду. Зрозуміти, що бджолина королева досягла дворічного віку можна, якщо ви попередньо залишили на ній певну позначку.

Як помітити бджолину матку?

Існує 3 методи мічення бджоломаток. Два з них гуманніші, один — абсолютно варварський і давно застарілий. Виберіть той, який здається вам найефективнішим:

  1. Підрізання крил. Найстаріший з нині відомих, марний і жорстокий метод. Раніше він використовувався з тієї причини, що не було придумано більш щадних альтернатив. Складається цей спосіб у тому, щоб у парному році підрізати краєчок одного крила бджоломатки, а непарний — другого. У результаті комаха стає калікою, але продовжує зливатися з масою інших бджіл. Підрізання крил не надто прискорює ідентифікацію бджолиної королеви.

  2. Приклеювання мітки. Існують спеціальні набори із метами різних кольорів. Цей своєрідний стікер може відрізнятися відтінком, а й мати цифру, що у племінної діяльності досить зручно під час ведення обліку.

  3. Нанесення позначки стійким маркером. Найпростіший, зручний та безпечний для бджоли спосіб.

Яким же кольором наносити позначку? Все просто. Для цього придумана спеціальна система, яка використовується у всьому світі. Є лише 5 кольорів, що відповідають п'ятирічному циклу.

Так, у 2019 році бджоломатку позначали зеленим кольором, у 2020 – синім, у 2021 – білим, у 2022 – жовтим, а у 2023 позначають червоним. Далі цикл починається наново. Щодо кольорів варто дотримуватися суворої послідовності, щоб не заплутатися. Цей метод буде корисний як людині, яка виробляє мед у значних масштабах, так і бджоляру-аматору.

85

0

0

Залишіть свій коментар

Максим С

єБджоли

Інші статті
subscriptionБудьте в курсі новин, знижок, акцій та спец. пропозицій
Всі права захищені "єБджоли" © 2023