Бджолостарт – суміш рослинних екстрактів лікарських рослин, застосовується для лікування та профілактики варроозу, акарапідозу (акарозу), грибкових та бактеріальних інфекцій (аскосфероза, аспергільозу, американського та європейського гнильця, парагнильця, паратифу, гафніозу, колібактеріозу, септицими. Для лікування нозематозу, профілактики бактеріальних та грибкових інфекцій, кліщових інвазій, а також для стимуляції розвитку бджолиних сімей препарат застосовується навесні, після обльоту бджіл. Для профілактики нозематозу, інфекційних захворювань бджолиних сімей, стимуляції загального розвитку та посилення імунітету бджіл препарат застосовується у період осіннього нарощування бджіл. Для лікування інфекційних захворювань бджолиних сімей препарат застосовується одразу після появи симптомів захворювань. Для лікування кліщових інвазій препарат застосовують після закінчення медозбірного періоду за 1,5-2 місяці до формування бджолами зимового клубу.
Екстракт чорного або темно-коричневого кольору, із сильним запахом хвої, гіркуватий на смак.
Склад: Хвойний екстракт, екстракт часнику, екстракт хвоща польового, екстракт ехінацеї пурпурової, екстракт полину звичайного, екстракт евкаліпту кулястого.
Властивості: препарат має виражену бактерицидну, фунгіцидну, акарицидну та протипротозойну дію. Властивості препарату визначаються складним комплексом біологічно активних речовин, макро- та мікроелементів, що входять до складу його компонентів. Застосування препарату як кормова добавка стимулює загальний розвиток бджолиних сімей, активізує яйцекладку маток та виділення маточного та бджолиного молочка бджолами-годувальницями, підвищує продуктивність сімей, покращує результати зимівлі. Біологічно активні речовини препарату стимулюють імунітет бджіл, різко знижуючи захворюваність бджолиних сімей на вірусні та бактеріальні інфекції.
Спосіб застосування: у вигляді лікувального підживлення 50% цукровим сиропом з додаванням препарату. Лікувальний сироп готують шляхом розчинення 100 мл препарату (1 флакон) в 10 літрах 50% цукрового сиропу. Лікувальний сироп згодовується бджолам за допомогою годівниць або заливається в порожні стільники, які встановлюються в розплідну зону гнізда бджіл. Норми витрати лікувального цукрового сиропу -30-35 мл на 1 рамку щільно вкриту бджолами.
Для профілактичної обробки достатньо одноразового згодовування лікувального цукрового сиропу; для лікування бджіл від нозематозу лікувальний сироп дається бджолам двічі з інтервалом 3 доби. Для лікування бджіл від варроозу та акарапідозу бджіл підгодовують лікувальним цукровим сиропом 4-разово з інтервалом 5-6 діб. Для лікування бджіл від інфекційних захворювань лікувальне підживлення проводиться з інтервалом 3 доби до повного зникнення ознак захворювання, останнє підживлення дається бджолам через 3-4 доби за відсутності симптомів захворювання у вигляді підживлення лікувальним канді. Лікувальний канді готують шляхом ретельного перемішування 5 кг канді зі 100 мл (1 флакон) препарату. Норми витрати лікувального канді – 50 г на 1 рамку щільно покриту бджолами. Для профілактичної обробки достатньо одноразового згодовування лікувального канді.
Для лікування бджіл від нозематозу лікувальний канді дається бджолам одноразово з розрахунку 50-60 г на одну рамку, щільно вкриту бджолами. Для лікування бджіл від варроозу та акарапідозу лікувальний канді згодовується бджолам 3-разово з інтервалом 7-8 діб. Для лікування бджіл від інфекційних захворювань лікувальне підживлення проводиться з інтервалом 6-7 діб з розрахунку 50 г лікувального канді на одну рамку, щільно вкриту бджолами. Лікувальне підживлення проводиться до повного зникнення ознак захворювання.
Заключне підживлення проводиться через 5-6 діб за відсутності симптомів захворювання у вигляді водного розчину шляхом обприскування стільників з бджолами і розплодом за допомогою дрібнодисперсного розпилювача («Росинка» та ін.). Робочий розчин готують шляхом розчинення 100 мл препарату (1 флакон) в 1 літрі теплої кип’яченої води (40-50 ° С). Робочий розчин охолоджують до кімнатної температури (20-22°С) і за допомогою розпилювача обприскують рамки з бджолами та розплодом з розрахунку 10 мл на одну рамку, щільно вкриту бджолами.
Для профілактичної обробки достатньо одноразового обприскування бджіл; для лікування бджіл від інфекційних захворювань обробки бджіл робочим розчином препарату обробляють з інтервалом 3-4 діб до зникнення ознак захворювання. Заключна обробка проводиться через 3-4 дні за відсутності симптомів захворювання. Для лікування бджіл від нозематозу обробка проводиться 2 рази з інтервалом у 3 доби. Для лікування бджіл від варроозу та акарапідозу обробки проводять 3-разово з інтервалом 3-4 діб. При всіх способах обробки бджіл 1 флакон препарату (100 мл) використовується для профілактики та лікування 100 рамок, щільно вкритих бджолами.
Усі обробки робочим розчином препарату проводять при температурі не нижче 15°С. При обробці бджіл суворо дотримуватись рекомендацій щодо концентрації робочого розчину препарату та норми його витрати на 1 рамку з бджолами!
Висока ефективність застосування препарату для широкого спектра захворювань бджолиних сімей дозволяє проводити надійну профілактику складних змішаних інфекцій, забезпечує отримання високоякісної та екологічно чистої продукції.
Форма випуску: Флакони 100 мл препарату.
Умови зберігання: Зберігати в сухому місці, захищеному від світла, при температурі від 5°С до 25°С.
Застереження: Виключити доступ до препарату дітей та сторонніх осіб. Усі роботи слід проводити у спецодязі (халат, гумові рукавички, захисні окуляри). Під час роботи забороняється курити, пити та вживати їжу. При випадковому попаданні препарату в очі або на шкіру їх слід негайно промити великою кількістю проточної води. Після роботи слід ретельно вимити обличчя та руки теплою водою з милом, вимити та просушити рукавички.
Виробництво: Україна